Drzwi ukryte porady

Na czym polegają drzwi ukryte ?

Ideą drzwi ukrytych jest efekt zlicowania skrzydła drzwiowego ze ścianą.  W tym rozwiązaniu ościeżnica jest ukryta pod tynkiem. Widoczne jest tylko same skrzydło drzwiowe. Skrzydło oraz ościeżnica ukryta posiadają niewidoczne zawiasy oraz zamek magnetyczny. Drzwi ukryte można wykonać w wersji przygotowanej do malowania lub tapetowania. Drzwi mogą być też już fabrycznie wykończone. Drzwi ukryte można wykonać też jako wysokie do sufitu. Drzwi ukryte licuje się od strony zewnętrznej pomieszczeń tak aby wszystkie wyglądały tak samo, niezależnie od sposobu ich otwierania.

Gdzie stosujemy drzwi ukryte ?

Drzwi ukryte stosujemy we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych. Ukrywamy je w ścianie malując na ten sam kolor, nakładamy na nie tapety, tynki strukturalne, forniry i zabudowy drewniane. Drzwi ukryte mogą być także ozdobą. Drzwi ukryte mogą być również ozdobą, gdzie ” główne skrzypce” odgrywa skrzydło wyróżniające się swoim wykończeniem. Dla zrobienia efektu „wow” używa się pięknego drewna, kolorowego lub przeziernego szkła, laminatu. Takie drzwi to luksusowy element naszego wystroju.

Z jakiego materiału są wykonane drzwi ukryte ?

Drzwi ukryte wykonane są z drewna klejonego warstwowo pokrytego płytą hdf, przygotowanego do wykończenia, malowania, tapetowania itp. Drzwi ukryte można też wykonać fabrycznie wykończone lakierem w kolorach RAL, laminatem lub drewnem. Drzwi ukryte mogą być też szklane, wykonane ze szkła hartowanego, bezpiecznego.

Z czego wykonana jest ościeżnica ukryta ?

Ościeżnica ukryta wykonana jest z aluminium anodowanego. Aluminiowy profil ościeżnicy jest gruby co gwarantuje stabilności  całej konstrukcyjną. Ościeżnice ukryte przystosowane są do ściany G/K oraz ścian murowanych. Dostępne są ościeżnice ukryte , aluminiowe dostosowane do grubości skrzydeł 45 mm, 60 mm, 100 mm. Ościeżnice ukryte aluminiowe można zamówić w kolorze czarnym, brązowym, szarym, białym, złotym, grafitowym, jasno brązowym oraz lakierowaną w kolorach z palety RAL

Czy kolor ościeżnicy ukrytej jest ważny ?

Celem zapewnienia estetyki kolor ościeżnicy ukrytej jest bardzo ważny. Często drzwi pozostawiamy otwarte i ościeżnica wtedy jest widoczna. Ważne jest wtedy aby dobrać kolor ościeżnicy do koloru klamki i koloru zamka magnetycznego.  Bardzo często kolor tych elementów dobieramy do wystroju wnętrza tak aby zachować pełną harmonię i estetykę wykończenia. Często stosujemy ościeżnicę ukrytą i klamki w kolorze czarnym które dopasowane są do czarnego oświetlenia i czarnych dodatków. Ościeżnice ukryte wykonujemy też w innych kolorach: białym, brązie, złotym szarym, grafitowym czy różowym dostosowanym do wystroju wnętrz. Dodatkowo montując ościeżnicę ukrytą można wyeksponować kolor ościeżnicy przez pozostawienie 3 mm rantu na obwodzie ościeżnicy. To rozwiązanie dodaje wyrafinowanego charakteru drzwiom ukrytym.

Na jakim etapie montujemy drzwi ukryte ?

Montaż drzwi ukrytych odbywa się dwuetapowo. W pierwszym etapie montujemy same ościeżnice ukryte.  Ościeżnicę ukrytą najczęściej montuje się na etapie wykańczania ścian. Ościeżnice osadza się w ścianie tak aby skrzydło drzwiowe było z nią zlicowane. Po wykończeniu ościeżnicy w drugim etapie zakłada się same skrzydło drzwiowe oraz montuje się klamkę lub pochwyt.

Jaki musi być otwór pod drzwi ukryte ?

Otwór pod drzwi ukryte musi być dostosowany do przewidzianych rozmiarów drzwi w projekcie. W zależności od szerokości oraz wysokości drzwi ukrytych najczęściej otwór musi być szerszy od drzwi o 11 cm i wyższy o 6 cm. Np. dla drzwi ukrytych o wymiarach 210×80 cm otwór powinien być przygotowany na wymiar 216×90 cm, dla drzwi 240×90 cm – otwór 246×101 cm , itp.

Jaką grubość ściany do drzwi ukrytych ?

Minimalna grubość ściany do naszych drzwi ukrytych to 8 cm.  Ościeżnica ukryta jest kotwiona do ściany dlatego jej minimalna grubość nie może być mniejsza niż 8 cm. Oczywiście ściany mogą być również grubsze. Ściany w których montujemy drzwi ukryte mogą być murowane z cegły lub innego materiału. Ściany można też wykonać z karton gipsu. W tym wypadku otwory drzwiowe powinny posiadać profile stalowe, wzmocnione tzw: drzwiowe.

Czy drzwi ukryte mogą być wysokie ?

Wszystkie drzwi ukryte można wykonać wyższe niż standardowe. Drzwi mogą być wyższe i posiadać wysokość wykonaną na zamówienie z dokładnością co do 1 cm Np. drzwi można wykonać na wysokość np: 210, 220, 240 lub 270 cm. Niektóre rodzaje drzwi mogą posiadać wysokość nawet 350 cm.  Często wykonuje się drzwi ukryte, wysokie do sufitu. To rozwiązanie podkreśla nowoczesny charakter drzwi ukrytych , wysokich.

Czy drzwi ukryte mogą być akustyczne ?

Drzwi ukryte akustyczne dostępne są w kilku izolacjach akustycznych: 35dB, 38, dB,40 dB i 42 dB. Drzwi ukryte Filomuro, dźwiękoszczelne można zamówić w różnych kolorach z palety RAL oraz w wykończeniu z laminatów. Drzwi z izolacją akustyczną wyposażone są dodatkowo w zamek patentowy, magnetyczny oraz uszczelkę upadającą.  Drzwi ukryte akustyczne można wykonać w różnych rozmiarach. Drzwi akustyczne mogą być też wykonane jako wysokie, w rozmiarach ponadstandardowych.

Czy drzwi ukryte występują w wersji ognioodpornej ?

Nasze drzwi ukryte można zamówić jako przeciwpożarowe, z izolacją ognioodporną w klasie EI30, EI60 i EI120. Drzwi posiadają wypełnienie skrzydła ognioodporne. Dodatkowo skrzydło posiada bolce przeciwpożarowe, blokujące. Ościeżnica ukryta posiada specjalną uszczelkę pęczniejącą, która uszczelnia drzwi w wypadku wystąpienia pożaru. Drzwi ukryte przeciwpożarowe mają zastosowanie w biurach, hotelach pomieszczeniach technicznych a nawet domach prywatnych. Bardzo często drzwi ukryte, przeciwpożarowe wykorzystywane są do garaży oraz kotłowni.

Jak wyposażone są drzwi ukryte ?

Drzwi ukryte poza skrzydłem drzwiowym oraz ościeżnicą ukrytą, aluminiową posiadają trzy zawiasy ukryte marki Simonswerk oraz zamek magnetyczny marki AGB. Dodatkowo drzwi ukryte można wyposażyć w samozamykacze ukryte w zawiasie lub samozamykacz ukryty szynowy z samodomykiem soft close. Do drzwi ukrytych można zastosować uszczelkę opadającą, dymoszczelną. Do drzwi ukrytych można zastosować elektrozaczep dla kontroli dostępu lub zamek magnetyczny zintegrowany z dowolną klamką w wersji na baterię.

Czy do drzwi ukrytych można zastosować klamkę ukrytą zlicowaną ?

Tak drzwi ukryte można wyposażyć w klamkę zlicowaną – PLAYA . Klamka jest zlicowana z drzwiami, nie wystaje tak jak zwykła klamka. Dobierając kolor klamki do koloru skrzydła powoduje że jest ona klamką ukrytą. Klamka ukryta Playa posiad funkcję zamknięcia na klucz oraz zamknięcia łazienkowego WC.

Czy drzwi można ukryć w zabudowie drewnianej ?

W ofercie posiadamy zabudowy drewniane i laminowane w których możemy ukryć drzwi. Zabudowy drewniane wykonane są z dębu amerykańskiego o usłojeniu i układzie poziomym lub pionowym. Dodatkowo zabudowy drewniane z drzwiami ukrytymi można połączyć z drzwiami do szaf garderobianych, półek telewizyjnych, wnęk, łóżek, szafek itp. Wszystkie element drewniane wykonane mogą być w tym samym kolorze co drzwi ukryte.

 

Zobacz kolekcje drzwi ukrytych

Przykładowe drzwi ukryte.

    Formularz kontaktowy

    Zadzowń do nas