Drzwi przesuwne rodzaje

1. Przesuwne drzwi do sufitu

Włoski system przesuwny do sufitu występuje w wersji chowanej w suficie podwieszanym lub mocowany jest bezpośrednio do sufitu. System drzwi przesuwnych do sufitu wyposażony jest w spowalniacze z samodomykiem. System przesuwny może składać się z dwóch , trzech a nawet czterech skrzydeł przesuwnych. Dodatkowo na systemie przesuwnym można zamontować elementy stałe nieprzesuwne uzupełniające przestrzeń. Zaletą naszych systemów przesuwnych jest zastosowanie bardzo stabilnego aluminuim anodowanego o sztywnym przekroju oraz bardzo trwałych mechanizmów przesuwnych, rolek i spowalniaczami gwarantujących wieloletnie ich użytkowanie. Kolorystyka systemów przesuwnych dostosowana jest do kolorystyki drzwi przesuwnych. Prowadnice przesuwne jak i drzwi szklane w ramie aluminiowej można wykonać w dowolnej kolorystyce z palety RAL. W standardzie systemy przesuwne wykonane są w kolorach aluminium anodowanego na kolor szary, czarny brązowy, grafitowy, antracytowy. Tory przesuwne chowane w suficie posiadają specjalne elementy do ich mocowania. Nawet gdy sufit podwieszony ma 20, 30 czy 40 cm wysokości to nasz systemy przesuwny można bez problemu zamocować. Tory przesuwne chowane w suficie stwarzają efekt przesuwu samych skrzydeł i podkreślają nowoczesny charakter systemu. Drugim rozwiązaniem jest mocowanie torów przesuwnych bezpośredni do sufitu. Tory przesuwne wyposażone są wtedy w bardzo estetyczną maskownicę systemu przesuwnego, która wykonana jest zazwyczaj w kolorystyce drzwi. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj mocowania toru przesuwnego wyposażony jest w te same , trwałe mechanizmy przesuwne.

2. Przesuwne tafle szklane

firmy Garofoli, która oferuje kilka nowatorskich i stylowych systemów dedykowanych dla tafli szklanych bez ramek. Są to systemy bardzo eleganckie, które podkreślają lekkość i delikatność szkła. Drzwi przesuwne wykonane są ze szkła hartowanego lub tzw bezpiecznego. Szyby występują w różnych wybarwieniach w prostej formie, bez wzorów . Kolory szyb w odcieniach białych, grafitowych czy brązowionych z refleksem lub bez, w wersji transparentnej lub matowej. Dostępna też jest duża gama tafli szklanych z nowoczesnymi jak i klasycznymi wzorami które mogą podkreślić charakter drzwi przesuwnych szklanych. Drzwi przesuwne szklane to lekkość, nowoczesność a zarazem funkcjonalność rozwiązania.

3. Przesuwne drzwi chowane

to doskonałe rozwiązanie dla ukrycia drzwi w ścianie. Zastosowanie odpowiedniego systemu kaset przesuwnych powoduje, że drzwi możemy przy całkowitym otwarciu schować w ścianie.  To minimalistyczne rozwiązanie nie zabiera miejsca tak jak to ma miejsce przy drzwiach rozwiernych. Po otwarciu drzwi chowają się w ścianie i są praktycznie niewidoczne. Drzwi przesuwne chowane można zamówić w wersji z kasetą bezopaskową. To rozwiązanie powoduje, że przy zamkniętych drzwiach widzimy tylko samo skrzydło. To rozwiązanie doskonale pasuje do drzwi tzw. ukrytych. Drugim rozwiązaniem jest zamówienie kasety przesuwnej, która umożliwi zastosowanie drzwi przesuwnych wraz z ościeżnicą drzwiową pasującą to pozostałych drzwi rozwiernych z klasyczną ościeżnicą.

4. Przesuwne drzwi naścienne

mogą być zastosowane do wszystkich rodzajów drzwi zarówno drewnianych jak i szklanych. System przesuwny jest mocowany do ściany,  a podwieszone skrzydło przesuwa się na mechanizmach i rolkach zamocowanych w torze przesuwnym. Zaletą systemu przesuwnego naściennego jest brak konieczności budowania dodatkowej ściany w której drzwi miały by się chować.  Drzwi przesuwne naścienne mają  kilka rozwiązań. Poczynając od niewidocznego systemu Magic Roller , który ukryty jest za skrzydłem drzwiowym i mocowanym do ściany. Zastosowanie systemu Magic  Roller daje efekt przesuwania samego skrzydła bez elementów dodatkowych. Kolejny i najbardziej popularny system drzwi przesuwnych z maskownicą mechanizmu przesuwnego. Maskownica toru przesuwnego zazwyczaj wykonana jest z tego samego materiału i w tym samym kolorze co skrzydło drzwiowe. Można je wykonać z drewna, jako lakierowane w dowolnym kolorze RAL, w laminatach z oferty producenta lub aluminium. Drzwi przesuwne naścienne w wersji tafli szklanej bardzo dobrze prezentują się na aluminiowych systemach przesuwnych ściennych, gdzie dodatkowy design i charakter taflom szklanym nadają uchwyty mocujące. Wszystkie nasze systemy przesuwne naścienny wyposażone są w hamulce i spowalniacze z powolnym domknięciem drzwi tzw. soft close

Zobacz rozwiązania techniczne

 

    Formularz kontaktowy

    Zadzowń do nas